Vítejte na webu Bydara.cz

Je facebook zhoubou lidstva?

Facebook je nedílnou součástí života téměř každého z nás. Možná vám ani nedochází, jak moc tato stránka ovlivňuje náš život. Ale buďte k sobě upřímní, dokážete si představit, že byste měli vydržet bez facebooku?
 sociální síť
Apokalypsa v modrém
Facebook je zde od roku 2010 a postupem času se stal opravdu megahitem. Nahradil dříve velmi oblíbené a využívané služby MySpace nebo ICQ. Ovšem ani jedna z těchto služeb se netěšila s tak velkého počtu uživatelů jako právě Facebook. V současné době má Facebook přes dvě miliardy aktivních uživatelů a číslo stále roste. Kdo nemá účet, jako by nežil.
 
Kam zmizel lidský kontakt?
Pomocí Facebooku je velmi jednoduché se seznámit a také komunikovat s ostatními. Vymizí zde stydlivost a také strach z komunikace. Za počítačem nám přirozeně stoupá sebevědomí a odpadají zábrany. Není to však špatně? Kam zmizely večery, kdy jste si vyšli s kamarády a všichni jste si spolu povídali? Nyní každý druhý kontroluje v pravidelných intervalech telefon nebo z něj celý večer nespustí zrak vůbec. Nahradí jednou online komunikace veškeré reálné setkání a naši komunikaci?
 
Vydrželi byste bez něj?
Představte si, že se ráno probudíte a Facebook nebude. Nebude tu vašich 400 přátel, kteří vám „lajkují“ fotky, ale ve skutečnosti vás ani nepozdraví. Neprojdete si novinky, které se stali vašim „přátelům“ a věděli jste o nich jen díky jejich příspěvkům. Museli byste se opět vrátit k normálním životu bez mobilu v ruce.
 zdobená manikúra
Zamyslete se!
Máte na Facebooku stovky přátel, ale kolika z nich byste se mohli opravdu svěřit? Kolik z nich by přišlo vám pomoci? Jsou opravdu takový, jak se prezentují? A co teprve vaše příspěvky. Měli byste si dávat opravdu pozor na to, co zde přidáváte a komu co posíláte. Nikdy nevíte, kdo se dívá.
 
Facebook z nás udělal doslova chodící zombie. Davy s mobily v ruce, kterým je jedno co se kolem děje, důležité je to co se děje online. Slepě si sledují svůj telefon a o nic jiného se nezajímají. Jen o to co se děje na Facebooku.