Vítejte na webu Bydara.cz

Vytěžte si kryptoměnu

Peníze v té které měně jsou nepostradatelnou záležitostí, bez které bychom nemohli využívat produkty a služby. A aby nezůstalo pouze u klasických peněz, jako jsou bankovky a mince, tak se na internetový trh dostala také kryptoměna.

Rozdíl oproti běžným měnám spočívá v tom, že kryptoměna není hmatatelná a nelze s ní platit fyzicky pouze přes internet. Nepodléhá žádné bance ani vládě, je decentralizovaná, anonymní a transakce jsou daleko bezpečnější.
různé kryptoměny

Její výskyt a bezpečnost mají pod palcem těžaři, kterých součástí se může stát každý. Stačí investovat do výkonného PC a HW, kterému se říká těžební zařízení. Takovým moderním zařízením, které je určené k těžbě kryptoměny je například miner asic či btc miner a podobně.

Když takové zařízení máte, stačí se připojit k síti těžařů a vybrat si mining pool, abyste na těžbu nebyli sami, protože samostatné těžení se vám nevyplatí. V takovém mining poolu je více těžařů pohromadě a odměna v podobě kryptoměny se rozdělí mezi všechny. Výše odměny se liší podle výkonu a úspěšnosti jednotlivých těžařů.

Samotný mining spočívá v tom, že těžaři hledají bloky se soubory transakcí, které následně potvrzují a kromě toho miner asic řeší i složité matematické úkoly. Další odměna vzniká z poplatků za potvrzené transakce.
znak bitcoinu

Díky seskupení v poolu ušetříte vysoké náklady za elektrickou energii, protože těžba kryptoměny je silně náročná právě na elektřinu. Je to dáno vysokým výkonem PC. Takto se výkon rozdělí mezi všechny těžaře a vám se těžba digitální měny vyplatí.

Takovým způsobem můžete těžit spoustu kryptoměn jako například Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Monero, Dash atd. Stačí investovat do výkonného PC a těžebního HW a můžete začít.

S kryptoměnou můžete platit za produkty i služby a také obchodovat na burze či využít jako investici. Pokud byste jí chtěli vyměnit za klasické peníze, tak je to možné ve speciálních internetových směnárnách.